Kalendarz wydarzeń

Drag Rats Music Festival

Koncerty
Początek: Sobota, 30.06.2018, godz. 16:00

Niestety zespół Influence nie wystąpi na festiwalu, nad czym bardzo ubolewamy. Zastąpi ich stargardzki BESTIAL! Wszyscy fani ciężkiego brzmienia będą zadowoleni!

DRAGRATS FESTIVAL 2018 – „Zażywam tylko dźwięków” w ramach COOLturalnych Wakacji 2018

W Stargardzie dawno nie było tak mocnego uderzenia! Gramy pod hasłem „Zażywam tylko dźwięków” z okazji światowego dnia walki z narkomanią przypadającego na 26 czerwca! Wszystkich zainteresowanych dobrym metalowym graniem zapraszamy w sobotę 30 czerwca o 16:00 przed scenę Teatru Letniego w parku Chrobrego w Stargardzie! Impreza otwarta, wjazd free!

DRAG RATS MUSIC FESTIVAL

Wystąpi znany w naszym regionie https://www.facebook.com/frenatron/ Frenatron z dawką oldschoolowego Thrash Metalu, rozpoznawalne w Polsce i coraz częściej za granicą , https://www.facebook.com/Influencepl/ Influence, które w Stargardzie od kilku lat nie ma sobie równych i przoduje fali metalowego grania, na deser https://www.facebook.com/scyllaband/ Scylla, która przywiezie ze Szczecina mieszankę rożnych gatunków metalu na najwyższym poziomie, w bio można przeczytać o nich "Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla ucha i strzał adrenaliny prosto w serce", do tego wisienka na torcie, znana i lubiana w Stargardzie https://www.facebook.com/materia.metal/ Materia, tutaj chyba nie trzeba wiele dodawać, jeden z najlepszym zespołów nowej fali metalu w Polsce i nawet na świecie, prawdziwy czołg, trzeci koncert w Stargardzie, tego nie można przegapić! Mamy nadzieję że przyjdziecie tłumnie i przywrócimy w naszym mieście tradycje takich koncertów!

***Materia (Djent/Groove Metal, Szczecinek)
https://www.facebook.com/materia.metal/

Zespół powstał pod koniec 2007 roku jednakże intensywnie koncertować zaczęli dopiero w 2008. Materia nie jest z tych, co czekają na mannę z nieba, lecz sama bierze sprawy w swoje ręce. Sami wydali i wyprodukowali bardzo dobry debiut "Case Of Noise" (2013), a także drugą płytę "We Are Materia" (2015).
Zagrali na najważniejszych festiwalach w Polsce i na świecie:
Wacken Open Air - 2015
Woodstock PL - 2011, 2016, 2017
MetalBlast - Kair - 2015
Euroblast - Kolonia - 2015
Michał "Mihu" Piesiak (wokal, gitara basowa), jego brat Tadeusz "Tede" (gitara, wokal), Adrian "Adi" Dubiński (gitara) oraz Jakub "Marcia" Marciniak (perkusja) horyzonty muzyczne mają szerokie, dlatego słuchanie materii jest niczym niezły film akcji. Główne role grają w nim metalcore, nu-metal, thrash, djent, a i ciekawych aktorów w rolach epizodycznych nie brakuje. Europę Materia objechała już trzy razy, Polskę kilkakrotnie. Czas na Stargard!

***Scylla (Metal / Electronica, Szczecin)
https://www.facebook.com/scyllaband/

Zespól powstał w 2011 roku w Szczecinie w wyniku zmęczenia materiału i zmęczenia sobą w kilku szczecińskich zespołach. Iskrą, która podpaliła lokalny underground było spotkanie Halca (git) i Valdka (git) w nieistniejącym już klubie Kontrasty. Spotkanie zakończyło się mrokiem przed oczami i postanowieniem zrobienia mrocznej kapeli, która nie będzie się zamykała w żadnym gatunku szeroko rozumianego metalu. Reszta to już historia. W Lipcu 2011 skład ostatecznie się uformował i po wielu zagranych razem koncertach okrzepł.
Scylla to połączenie różnych fascynacji muzycznych i różnych osobowości, a wypadkową tego tygla jest muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplatana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła, oraz wokalami do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni. Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla ucha i strzał adrenaliny prosto w serce.

BESTIAL

​zespół powstał w 2004 roku początkowo tylko w 2 osobowym składzie Ponury bass wokal i Cinek gitara + automat perkusyjny obsługiwany przez 7 letniego syna Cinka Mateusza

Zagraliśmy lokalnie kilka gigów. Potem schowaliśmy się do piwnicy, by skompletować pełen skład, co nie było wcale takie łatwe, gdyż nikt normalny nie chciał z nami grać. Teraz w końcu wynurzyliśmy się z nory już w pełnym składzie.
Paweł - Wokal
Czesiu - Gitara
Lewy - Perkusja
Cinek - Gitara
Ponury - Bass + Wokal
jesteśmy w czasie nagrywania płyty
***Frenatron (Oldschool Thrash Metal, Szczecin)
 https://www.facebook.com/frenatron/

Szczecińska Oldschool THRASH Metalowa formacja powstała w 2015 roku pod wpływem Niemieckich brzmień lat 80tych. Na koncie własnoręcznie wydana w 2016 roku EP "Back 'Em Up With More METAL" i dziesiątki koncertów.