Aktualności

Narodowe śpiewanie

13.11.2017 10:29

11.11.2017 o godzinie 16.30  rozpoczęło się „Narodowe Śpiewanie”  z okazji  obchodów Święta Niepodległości .

Mieszkańcy miasta tłumnie przybyli  na Małą Scenę Stargardzkiego Centrum Kultury, gdzie przywitała ich, inna niż zwykle, nietypowa dekoracja obiektu: setki białych i czerwonych balonów  unoszących się pod sufitem, co sygnalizowało, że będzie to radosne spotkanie. I było. W programie oprócz dawnych pieśni legionowych, znalazły się także utwory stworzone w obecnych czasach, często rockowe, współczesnym językiem mówiące o Polsce. Pieśni wykonywali ;  Chór CANTORE GOSPEL  pod kier. Marii Pyry, Chór Gimnazjum nr 4 CANTORE VOX pod kier. Aliny Kopery, Zespół Śpiewaczy CHABRY pod kier. Zbigniewa Wężowskiego, Grupa De Facto z SCK,  Artyści Sceny Art Cafe w składzie Piotr Dolata, Piotr Świrepo, Krzysztof Kopacki i Krzysztof Gładysz oraz  szczególnie entuzjastycznie przywitane  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2  w Stargardzie.

Podczas tego wielopokoleniowego spotkania serwowano kawę i herbatę. Publiczność otrzymała śpiewniki, z których korzystała podczas wspólnie wykonywanych pieśni.

Tego świątecznego dnia został przewidziany specjalny program również dla dzieci. Centrum  Otwarte Drzwi  z SCK,  prowadzone przez Łukasza Grzybka prowadziło warsztaty  plastyczne, animacje i zabawy, gdzie bawiły się dzieci w różnym wieku.  

Dla chętnych w każdym wieku obyły się również warsztaty poloneza-  naszego tańca narodowego, które brawurowo poprowadziła Alicja Kamińska.