Aktualności

Spektakle teatralne dla dzieci - Teatr Muzyczny Forte

11.01.2018 08:29

OPOWIEŚĆ O LWIE, CZAROWNICY I STAREJ SZAFIE

Imponujący musical, ze spójnie i konsekwentnie realizowaną kompozycją oraz zaskakującymi efektami multimedialnymi i fragmentami filmów w towarzystwie świetnie skomponowanych i doskonale zaśpiewanych na żywo piosenek to niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia, które wprowadzą nas w tę zimową opowieść. Dodatkowym atutem są znakomite i zaskakujące zwroty akcji, które wciągną młodego widza w dalszy ciąg wydarzeń.
Fabuła z kolei skłoni do przemyśleń i refleksji mówiących o tym, że jedynie prawdziwa przyjaźń i zjednoczenie sił może pomóc przezwyciężyć moc oraz pokonać zło.

„Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie”
to historia rodzeństwa, które przez zaczarowaną szafę
trafia do magicznej krainy zamieszkałej przez fauny,
mówiące zwierzęta i mityczne bestie.
Świat ten pozostaje pod władzą złej Białej Czarownicy,
która sprowadziła na niego trwającą od stu lat surową
zimę. Jest jednak nadzieja. Po długiej nieobecności
powraca prawowity władca krainy – lew Aslan, który
zamierza stawić czoła złu.

Niewątpliwym walorem całego musicalu są precyzyjnie i umiejętnie ukazane wartości dydaktyczne. W przedstawieniu wykorzystane zostaną różnorodne formy narracji w tym literacka: pierwszo i trzecioosobowa z narratorami różnych typów oraz narracja filmowa. Zabieg ten, przemyślany w każdym szczególe, pozwoli uczniom łatwo nauczyć się, jak odróżniać od siebie różne
sposoby prowadzenia opowieści.


NOWE SZATY KRÓLA

Nowe Szaty Króla to jedna z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. W opowieści tej sprytni oszuści wykorzystują próżność tytułowego monarchy, by ograbić go ze skarbów i udowodnić, że nie nadaje się on do sprawowania władzy. Dzisiaj, w dobie materializmu, kultu powierzchowności i zaniku wartości, baśń duńskiego dramatopisarza nabywa szczególnej mocy.

Teatr Muzyczny Forte ma zaszczyt zaprezentować sceniczną adaptację tej historii. Nowe szaty króla to znakomity musical z przesłaniem aspektu profilaktycznego, pełen tańca i poruszającej muzyki wraz z porywającym śpiewem na żywo oraz grą aktorską, a także zachwycającymi animacjami multimedialnymi. Dodatkowym atutem jest znakomity humor oraz zaskakujące zwroty akcji, które wciągają widza w dalszy ciąg wydarzeń. Główny bohater próbując nadążyć za modą zapomina o tym, co naprawdę ważne. Jedną z jego zachcianek jest udomowiona lama, która towarzyszy mu podczas kolejnych przygód. Swą błyskotliwość i inteligencję okazuje komentując wydarzenia w żartobliwy i dowcipny sposób przy każdej nadarzającej się okazji. Niestety wciąż ignorowana i lekceważona ze względu
na swój wygląd, przez co losy króla potoczą się nieco inaczej niż by chciał.

Nowe szaty króla to fascynujący musical, w którym wiele momentów zachęca
do wspólnej zabawy, oferując przy tym doskonałą rozrywkę najwyższej klasy oraz niebanalny, odpowiedni dla dzisiejszych czasów morał i przesłanie edukacyjne. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej śmiesznej lamy, mali widzowie nauczą się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.