Kalendarz wydarzeń

Dni Stargardu 2021

Koncerty
Początek: 18-20 czerwca 2021 Koniec: 20.06.2021, godz. 18:00
dni stargardu

⭐️DRODZY STARGARDZIANIE ⭐️

Długo wyczekiwana informacja o muzycznej treści: Prezydent Miasta Rafał Zając zaprasza na koncertowe Dni Stargardu w dniach od 18 do 20 czerwca.💥

Już dziś możemy Wam zdradzić, że w tym roku Dni Miasta świętujemy podwójnie! Druga część od 27 do 29 sierpnia🕺

Muzyczny weekend w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego uświetnią artyści:

⭐️18.06.2021 - piątek

20:00 - Jackpot

21:00 - Ukeje

⭐️19.06.2021 - sobota

20:00 - Nastroje

21:00 - Rosalie.

⭐️20.06.2021 - niedziela

18:00 - Bubliczki


Organizatorzy:
Miasto Stargard - pod szczęśliwą gwiazdą,
Stargardzkie Centrum Kultury

Patroni medialni:
e-stargard.pl,
Twoje Radio - tylko przeboje

Wszystkich spragnionych plenerowych koncertów na żywo zapraszamy do wspólnego świętowania Dni Stargardu 2021! 🥳


O artystach:

⭐️ Damian Ukeje
Zaczął być znany szerokiej publiczności w roku 2011, gdy trafił do programu The Voice Of Poland. Jego charakterystyczny, szczery głos natychmiast pomógł mu zaskarbić sympatię widzów i zapewnił wygraną. Niecały rok później ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel „Bezkrólewie” - jak twierdzi sam artysta, utwór będący „fuzją buntu i rockowej szarpaniny”. Numer bardzo szybko wspiął się na szczyty rockowych list przebojów polskich rozgłośni radiowych.

Podsumowaniem rocznej działalności zespołu było III miejsce w plebiscycie Antyradio na PŁYTĘ ROKU 2013. Ukeje stanął na podium w towarzystwie takich grup jak Hunter i Coma. Ukoronowaniem sukcesów w 2013 roku była nominacja do FRYDERYKÓW 2014 JAKO DEBIUT ROKU!
30.09.2016 roku ukazała się płyta ụzọ. Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza „Drogę”. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty jest pięknym podsumowaniem przebytej drogi…

Oprócz Damiana, teksty na nową przygotowali również Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki. Płyta nagrywana była pod koniec 2015 i na początku 2016 roku w Gdyni, w studiu Sounds Great Promotion.
Pierwszym singlem zapowiadającym nową płytę jest utwór „Film”, właśnie z tekstem wspomnianego Piotra Roguckiego.
Ostatnim singlem wydanym przez Damiana jest „Ja Ikar”, który miał swoją premierę 15 listopada 2018.

_____________________________________

⭐️ Zespół "nastroje'" tworzy dream-pop.
Łączy brzmienia syntezatorów i rockowej gitary z delikatnym wokalem i polskimi tekstami.
W utworach Zespołu można odnaleźć inspiracje Lana Del Rey, WILLOW, Tame Impala,
Cigarettes After Sex, No Vacation. W 2019 roku zadebiutowali singlem "lato doskonałe", następnie wydali 'smak zabajony'. Jesienią stworzyli teledysk dopiosenki "tak mocno czuję", którą wydali 27 listopada.
Zrealizowali go na Torze na Służewcu w formie mastershot'a, a motywem przewodnim była perła -
- symbol różnorodności. W czasie pandemii covid-19 wydali EP z czterema singlami oraz zorganizowali we współpracy ze
Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich akcję społeczną na rzecz polskich seniorów. Promuje ją piosenka i wideo
"nie ma mnie przy tobie", będąca singlem promującym.

____________________________
⭐️ ROSALIE.
Piosenkarka i autorka tekstów, której styl - balansujący między mainstreamem a undergroundem - bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. wydanie - Enuff EP i albumu Flashback oraz wspólne nagrania z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz 'N Dogz. W marcu tego roku, nakładem DEF JAM Recordings Poland ukazał się jej kolejny album „IDeal”. Na początku 2021 Rosalie. została nominowana do nagrody Fryderyków w dwóch kategoriach: „Album roku soul, R’N’B, gospel” i „Utwór roku”.

_________________________
⭐️ BUBLICZKI
Bubliczki to 7 osobowa grupa hulaszczo - muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. W swojej muzyce mieszają bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę, śpiewając po kaszubsku i polsku. Obecni na największych scenach World Music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego rytmu. Panowie mają na koncie trzy długogrające krążki, z których drugi - "Trubalkan" - otrzymał III nagrodę Folkowego Fonogramu Roku.

Koncerty to prawdziwy żywioł Bubliczek. Wieść o energetycznych występach przekroczyła już granice naszego kraju i zaoowocowała regularnymi seriami koncertów poza nimi - we Francji, Niemczech i Izraelu.
Bubliczki w tym roku obchodzą X-lecie swojej działalności muzycznej. Zespół nie zwalnia tempa i pracuje obecnie nad materiałem na czwarty, studyjny album.


Kino za 1 zł / Dni Stargardu 2021

19.06.2021- sobota:

12.30 - Śnieżka i Fantastyczna Siódemka

15.00 - Wiking i Magiczny miecz

17.30 - After 2

20.00 - Banksterzy


20.06.2021 - niedziela:

12.30 - Gang zwierzaków

15.00 - Tajemniczy ogród

17.30 - 25 lat niewinności.

             Sprawa Tomka Komendy

20.00 - Brahms. The Boy 2


Bilety w cenie 1 zł na wybrany film można kupić 2 godziny przed projekcją wyłącznie w kasie Kina SCK. Obowiązuje limit 6 sztuk w ramach jednorazowego zakupu.