Kalendarz wydarzeń

Jarmark Świąteczny „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”

Inne
Początek: od 07.12-08.12 Koniec: 08.12.2019, godz. 18:00

Prezydent Miasta Stargard zaprasza dzieci małe, większe i całkiem już duże na Jarmark  Świąteczny „Pod  Szczęśliwą Gwiazdą”
Organizator: Stargardzkie Centrum Kultury.

Zapraszamy !
Rynek Staromiejski

sobota 07 grudnia 2019r.,
w godz. 13:00 – 18:00 

niedziela 08 grudnia 2019r.,
w godz. 10:00 – 18:00 

JARMARK ŚWIĄTECZNY „POD SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ”

Na scenie w programach kolędowych zaprezentują się; dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, Szkoły Podstawowej nr 9, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 oraz Chór Echo Arioso, grupa taneczna „Seniority” z UTW, chór śpiewaczy „Chabry” z UTW, chór śpiewaczy Belcanto z UTW, zespół „Layla” z MDK, zespół „Switanok"- z punktu nauczania j. ukraińskiego ZU k/Stargard, Zespół De Facto z SCK, chór Cantore Gospel Junior, chór  Cantore Vox z SP nr 11 i Chór Cantus Avium z SP nr 6 pod kierunkiem Aliny Kopery oraz  zespół dziecięcy Boże Światełka z parafii Chrystusa Króla.
    Podczas Jarmarku można będzie spotkać  św. Mikołaja i zrobić sobie z nim zdjęcie, a elfy i śnieżynki obdarują dzieci słodkimi podarunkami. Radni Rady Miejskiej Stargardu  poprowadzą animacje oraz zabawy dla naszych milusińskich. Podczas Jarmarku Świątecznego „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” uroczyście rozświetlone zostaną  iluminacje oraz nasza stargardzka choinka. Dla  dzieci przygotowano warsztaty zdobienia Mikołajkowych Czapek oraz warsztaty robienia Świątecznych Skarpet. Wszystkich mieszkańców zapraszamy na świętowanie wraz z nami magii nadchodzących świąt, przy  kubku grzanego wina lub gorącej czekolady. Nie zabraknie Świątecznej Wyżerki w specjalnej  Strefie Food Trucków. Na świątecznych stoiskach znajdziemy  dekoracje, ozdoby papierowe i drewniane, które sprawdzą się jako wspaniałe i oryginalne prezenty dla naszych najbliższych. Niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich zaserwują gorącą herbatę, kawę i aromatyczne ciasta.
    Po raz kolejny odbędzie się w Stargardzie akcja „Rodakom na Kresach”. Będą zbierane artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia (np. mąka, makaron, konserwy mięsne i rybne, olej, kawa, herbata, słodycze, artykuły szkolne, artykuły chemii gospodarczej i higieny osobistej). Dary trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do najuboższych Polaków mieszkających na Litwie, dotrą do osób starszych, domów dziecka i domów opieki.

    

Zapraszamy !
Rynek Staromiejski
sobota 07 grudnia 2019r., w godz. 13:00 – 18:00 
niedziela 08 grudnia 2019r., w godz. 10:00 – 18:00