Kalendarz wydarzeń

Koncert: Kortez z zespołem

Koncerty
Początek: Poniedziałek, 30.05.2016, godz. 19:00
REZERWUJ BILET

Kortez- “Bumerang”
26-cio letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo.


Koncert: Kortez z zespołem

W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”.Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku.Jego debiutancka płyta “Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej przyjętych płyt w ostatnich latach:

www.t-mobile-music.pl
www.muzyka.interia.pl
www.wyborcza.pl
www.noisey.vice.com
www.muzyka.onet.pl
www.redbull.com
www.noisey.vice.com


Miesiąc po premierze “Bumeranga” Kortez wydał drugą EPkę z trzema utworami: “Od Dawna Już Wiem”, “Ćma Barowa” i “Kominy”. EPka dostępna jest jedynie na koncertach.


Relacja

Kortez urzekał głosem i tym jak śpiewa. Dodatkowe motywy instrumentalne w tle, podkreślony bit, przejmujące teksty budowały emocjonalne napięcie. Wrażliwy i szczery, swoimi utworami wzruszał i napędzał do działania. Dla zgromadzonej na Dużej Scenie publiczności ten koncert był prawdziwą przyjemnością, co potwierdza galeria zdjęć.