Kalendarz wydarzeń

Piknik Naukowy SCN FILARY

Inne
Początek: Sobota, 25.09.2021, 11:00

Stargard - pod szczęśliwą gwiazdą, Stargardzkie Centrum Kultury oraz Stargardzkie Centrum Nauki Filary zapraszają na Piknik Naukowy SCN FILARY - pierwszą odsłonę otwartego plenerowego wydarzenia, poświęconego poznawaniu nauki w swobodnej, rodzinnej atmosferze! 🎈

Piknik odbędzie się dnia 25. września przy SCN FILARY (ul. B. Chrobrego 21 w Stargardzie) – start godzina 11.00 . Udział jest nieodpłatny - zapraszamy wszystkich amatorów spędzania wolnych sobót w nietuzinkowy sposób!

Lubisz spędzać ciekawie czas na wolnym powietrzu? Lato w mieście skończyło się dla Ciebie zbyt szybko? Przyjdź na pierwszy w Stargardzie Piknik Naukowy, organizowany przez Stargardzkie Centrum Nauki FILARY, Stargardzkie Centrum Kultury i Miasto Stargard!

Zgodnie z trzema FILARAMI naszego działania, na Pikniku będzie można zetknąć się z HISTORIĄ, NAUKĄ i INNOWACJAMI!

🏰 HISTORIA 🏰

Stargard - pod szczęśliwą gwiazdą, Stargardzkie Centrum Kultury oraz Stargardzkie Centrum Nauki Filary zapraszają na Piknik Naukowy SCN FILARY

Grupy rekonstrukcyjne z województwa zachodniopomorskiego zaprezentują, jak wyglądały stroje ludzi, zamieszkujących nasze okolice w średniowieczu, jak nasi przodkowie żyli i jakimi pracami się zajmowali.

🔬NAUKA 🔬
W strefie naukowej ugościmy przedstawicieli Zachodniopomorskiej Sieci Centrów Nauki - naszych partnerów w misji popularyzowania nauki oraz nowoczesnych metod przekazywania wiedzy. W ramach Pikniku odbędzie się też seria widowiskowych pokazów z dziedzin chemii i fizyki!

🛰️ INNOWACJE 🛰️
W ramach Pikniku Naukowego będzie można też dowiedzieć się czegoś o najnowszych zdobyczach techniki.

Piknik będzie wydarzeniem plenerowym - odbędzie się na terenie Parku Zamkowego. Będzie to impreza dla osób w każdym wieku, w ramach której będzie można nie tylko dobrze się bawić, ale też dowiedzieć czegoś ciekawego i poznać niezwykłych ludzi!

W ramach dodatkowych atrakcji spodziewajcie się:
🔹food trucków
🔹kawiarenki
🔹zabaw i animacji dla dzieci

Dołączajcie do wydarzenia, aby nie przegapić żadnych informacji!


Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/387570522881415/?ref=newsfeed


Stargardzkie Centrum Nauki FILARY - zakończenie inwestycji. Darmowe zwiedzanie - kiedy i jak wziąć udział?

Prace nad Stargardzkim Centrum Nauki FILARY dobiegają końca. W zrewitalizowanej kamienicy zainstalowano już wszystkie eksponaty, pojawiają się w niej również kolejne elementy wyposażenia, zapełniono też dostępne stanowiska pracy nowymi członkami kadry.


-          Do zamknięcia projektu pozostało coraz mniej czasu. Przed nami jeszcze sporo wyzwań, ale dzięki powiększającemu się, dynamicznemu zespołowi, wierzymy, że damy radę - opowiada Kierownik SCN, Ernest Warych.


Zespół FILARÓW informuje, że oficjalne zakończenie inwestycji odbędzie się dnia 27. września 2021 roku.


-          Będzie to wydarzenie w rodzaju “przecięcia wstęgi”, ale bez nożyczek - zapowiada tajemniczo Warych - Przygotujemy dla naszych gości coś zdecydowanie bardziej niezwykłego i odpowiadającego nowoczesnemu klimatowi FILARÓW.


W dzień po uroczystości, 28 września, FILARY otworzą się dla zwiedzających. W pierwszych dniach prowadzony będzie cykl zwiedzania pilotażowego. W darmowych wycieczkach będzie mogła wziąć udział każda chętna osoba. Zastępczyni Kierownika SCN, Joanna Cupak, opowiada o zasadach testowych odwiedzin:


-           Przygotowaliśmy prosty formularz, który można znaleźć na naszej stronie internetowej scn-filary.pl oraz na profilu facebookowym. Każda osoba, która go do nas prześle, będzie mogła wziąć udział w darmowym zwiedzaniu. Po obejrzeniu wystawy, zwiedzający wypełniać będą ankietę, dotyczącą ich opinii na temat przeprowadzonej wycieczki. Będzie to również okres szkolenia naszych Edukatorów. Planujemy zaprosić na zwiedzanie nawet kilkaset osób - o dokładnych liczbach będziemy informować na bieżąco.

-          Kliknij i zapisz się na wybrany dzień:

      https://www.facebook.com/events/145890141058868/


Program zwiedzania pilotażowego ma trwać mniej-więcej do połowy października. Bezpośrednio po jego zakończeniu do FILARÓW będzie już można przychodzić indywidualnie oraz zapisywać się na wizyty grupowe. Szczegółowe informacje znajdą się wkrótce na stronie scn-filary.pl.


Projekt „Rewitalizacja budynku przy ul. Bolesława Chrobrego 21 w Stargardzie –Stargardzkie Centrum Nauki” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.