Kalendarz wydarzeń

THE METROPOLITAN OPERA: GIACOMO PUCCINI TURANDOT

Opera
Początek: Sobota, 12.10.2019, godz. 18:55
Rezerwuj / Kup bilet

Bilety: normalny 50 zł / ulgowy 40 zł / w karnecie 35 zł (przy zakupie wejść na 6 spektakli operowych). Karnety dostępne tylko i wyłącznie w kasie kina SCK.

Giacomo Puccini
Turandot
12.10.2019 | sobota | 18:55 [CEST] NOWA OBSADA


dyrygent: Yannick Nézet-Séguin

reżyseria i scenografia: Franco Zeffirelli

kostiumy: Anna Anni i Dada Saligeri

światło: Gil Wechsler

choreografia: Chiang Ching


w rolach głównych: Christine Goerke jako księżniczka Turandot, Eleonora Buratto jako Liu, Yusif Eyvazov jako Nieznany Książę (Kalaf), James Morris jako Timur

THE METROPOLITAN OPERA: GIACOMO PUCCINI TURANDOT

Ostatnia opera Giacoma Pucciniego po raz trzeci pojawia się w cyklu transmisji z Met. Olśniewająca inscenizacja nieżyjącego już Franca Zeffirellego, do której legendarny reżyser zaprojektował też baśniową scenografię, zachwyca już kolejne pokolenie widzów nowojorskiej sceny i melomanów z całego świata. Dramatyczna historia miłości księcia Kalafa do chińskiej księżniczki Turandot, która przed małżeństwem broni się, zadając pretendentom do swej ręki trzy zagadki, zainspirowała Pucciniego do stworzenia urzekającej muzyki, ze słynną arią Kalafa „Nessun dorma” na czele. Spektakl w nowej obsadzie solistów poprowadzi zza dyrygenckiego pulpitu Yannick Nézet-Séguin, nowy dyrektor muzyczny nowojorskiej sceny, a w roli tytułowej wystąpi Christine Goerke, podziwiana w Met m.in. w „Walkirii” Wagnera.